Zenbox

DSC08904

Otevřete dveře do prostoru,
který bude jen Váš.

 

 

 

Překvapí Vás, co všechno uvnitř najdete.

 

 

3d-schema_web_very-small_wide

Klid.
Komfort.
Udržitelnost.
Kvalita.

Každý pro sebe potřebujeme klidné místo a každý máme jinou představu o jeho využívání. Zenbox proto vyrábíme ve více konfiguracích interiérového uspořádání, vestavného nábytku, fasády, střechy či zdroje elektrické energie.

Originální dispozice na míru

Vznikl primárně pro účely zahradní pracovny či studovny jako prostor, ve kterém se dokážeme soustředit a fungovat efektivně. Nabízí se i celá škála dalších možností – například pokoj pro hosty s krásnou atmosférou. A co si v něm dopřát zasloužený relax s knihou v ruce nebo při sledování oblíbeného filmu? Zacvičit si jógu nebo rovnou na bicí? Využití se meze nekladou!

Rozmanité fasády

Na nosný podkladní rošt Vám dokážeme namontovat jakékoliv materiálové řešení dle Vašeho výběru! Není tak problém dokonale sladit Váš zenbox s Vaším domem či si dopřát originální zenbox s oblíbeným povrchem. Standardně nabízíme fasády dvojího typudřevěný nebo metalický obklad.

Nejraději realizujeme dřevěnou variantu v materiálu červený západní cedr. Ten disponuje jedinečnými vlastnostmi. Zejména je to z měkkých dřev nejlepší tepelný izolant, je velmi lehký a vysoce odolný. Na povětrnosti funguje bez jakéhokoli chemického ošetření. Cedr pochází z Britské Kolumbie z certifikovaného udržitelného lesního hospodářství.

Oblíbenou variantou metalické fasády je cortenová ocel. Se zelení a ostatními zahradními prvky se rezavá barva báječně doplňuje. Je skvělou možnosti jak se odlišit

Skleněná harmonie

Propojení s přírodou je pro nás hlavní myšlenkou, které jsme se pevně drželi při návrhu zenboxu. Kontakt se zelení a přírodou je pro člověka nesmírně důležitý, snižuje stres, uklidňuje a přináší do života spokojenost. Nechali jsme si proto záležet na vývoji našeho jedinečného kulatého okna nadstandardního průměru 170 cm.

Okno v bezrámovém provedení je dominantním prvkem nejen fasádního pláště, ale zejména celého interiéru. Ten pak získá díky uklidňujícímu tvaru a dokonalé souměrnosti unikátní kouzlo. Okno je vyrobeno z kaleného bezpečnostního izolačního trojskla a má tak výborné tepelně izolační vlastnosti.

Originální dveře, vyrobené na míru na celou výšku prostoru, mají 92mm rám a izolační trojsklo. Přinášejí další vzdušnost do vnitřního prostoru a možnost přímého větrání. Působení světla ze dvou směrů přináší příjemný pocit propojení s exteriérem.

Spolehlivá konstrukce

Vybrali jsme pro Vás ty nejlepší přírodní materiály. Nosnou konstrukci tvoří velkoformátové CLT panely vysoké pohledové kvality, které vznikají lepením smrkových lamel skládaných do vrstev.

Panely jsou opracovány CNC frézou s vynikající přesností 0,5mm. Vnitřní rozměry 235x235x250 cm (šxhxd) umožňují širokou škálu využití. Každá stěna je tvořena jedním masivním dřevěným panelem beze spar a spojů. Síla nosných panelů 62mm zajišťuje skvělou tuhost konstrukce a jednoduchost manipulace. Zenbox váží přibližně 2 tuny a díky své kompaktnosti jej stačí zkrátka jen položit na mrazuvzdorné dlaždice nebo na přání ukotvit k běžným zemním vrutům. Takové řešení je vhodné zejména pro svažité plochy. Pozemek zůstane nepoškozen a budoucí přemístění zůstává jednoduchou záležitostí!

Elektrická energie

Zenbox je dodáván ve dvou možných variantách zdroje energie. Můžete si vybrat mezi standardní kabelovou přípojkou či ostrovním solárním řešením.

Standardní přípojka vyžaduje připojení kabelem k domovnímu rozvaděči. Zenbox má vlastní rozvodnou krabici obsahující jističe i další ochranné komponenty a je vybaven několika zásuvkami 230V, venkovním LED světlem s pohybovým senzorem, vnitřní stropní LED světlo a také LED páskem zapuštěným ve dně skříňky. V této variantě je také možné připojit elektrický radiátor.

Solární řešení je ideální volbou pro ty, kteří chtějí čistý zdroj energie a nebýt tak závislý na cenách od dodavatelů energií. Zenbox má v solární variantě shodnou sadu 230V zásuvek a světel. K tomu má navíc dostatečnou kapacitu baterií jak na svícení, tak i na nabíjení telefonu a notebooku. Odpadá jakákoliv potřeba připojení na distribuční síť.

Zelená střecha

Ke standardnímu řešení střešního pláště z PVC střešní UV stabilní folie nabízíme také možnost realizace skladby střechy s extenzívní zelení. Ta je díky rozchodníkové vegetaci krásná na pohled a má i spoustu dalších praktických výhod.

Díky své skladbě střecha velmi dobře tepelně izoluje. Zejména v letních měsících je konstrukce dvojité provětrávané střechy navíc se zelení ještě odolnější vůči přehřívání. Používáme předpěstované vegetační rohože, střecha má tedy finální vzhled už od momentu, kdy Vám zenbox přivezeme. Střecha vyžaduje jen minimální údržbu, 1-2x ročně, není třeba ji zalévat, vystačí si totiž jen s dešťovou vodou. V rámci celé stavby zenboxu se snažíme v maximální míře používat přírodní obnovitelné materiály a minimalizovat přepravní náročnost. Proto pochází převážná část materiálů a prvků přímo z České republiky, od smrkového dřeva nosné konstrukce po substrát zelené střechy.

Pro individuální návrh a kalkulaci Vašeho Zenboxu se na nás obraťte

Dárek zdarma
Dárek zdarma
ke každé vířivce a swim spa
Navrhněte si vlastní cenu
Navrhněte si vlastní cenu
a vyřešíme individuální kalkulaci
Rychlá montáž
Profesionální a rychlá montáž
po celé ČR i Evropě
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz